| ProstSiTrist a întrebat:

Salut sunt sunt in clasa a-8-a sI anul asta ma mut in Iasi (deci la ori ce scoala voi fi voi da examenul in Iasi)
Vreau sa stiu daca ma mut la scoala Octav Bancila in clasele 5-8 trebuie sa aleg vreun profil?
Am vazut ca se fac si dansuri si se canta dar eu vreau sa ma duc pe desen, ma gandesc ca trebuie sa specific, nu cred ca sunt obligat sa le fac pe toate
Va rog daca stiti ceva sa-mi spuneti

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Data viitoare incearca sa fii mai explicit pentru ca nu inteleg ce treaba are scoala aleasa cu profilul pe care il vei alege.
Daca chiar vrei sa dai la scoala de arte, la sfarsit, dupa Evaluarea Nat. trebuie sa dai si probe pentru desen, cred.
Aici a explicat cineva ce poti alege https://www.tpu.ro/......dia-funda/