| Devilkamikaze a întrebat:

Sunt un viitor student la Universitatea "Dunarea de Jos" din Galati, specializarea I. E. C., specializarea fiind inca in stadiul de autorizare provizorie. Am facut niste cercetari si am aflat ca prima clasa de studenti a aparut in 2017 dupa ce am intrebat intr-un mail cand va trece aceasta la stadiul de acreditata, primind un raspuns ca specializarea se va putea schimba abia dupa ce au doua promotii de absolventi (tot ei), adica dupa doi ani. Intrebarea mea este: Merita sa merg la aceasta facultate? As putea sa ma incred in acea persoana?

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Ca sa se acrediteze, trebuie sa treaca vreo 4 generatii de studenti. Asa era pe vremea mea. E o problema mare, sa stii. Iti spun ce s-a intamplat la noi. Nefiind acreditata, cand a fost sa dea licenta, nu s-a dat la acea universitate, ci la o ALTA UNIVERSITATE din alt oras, pe aceeasi specializare, dar acreditata. Materiile nu au fost aceleasi, si au trebuit studentii sa invete iar alte manuale... pierzi timp si ani. Te poti duce un an eventual, ca sa nu stai acasa. Dar mai bine profiti de timpul liber si inveti, si la anul esti bine pregatit si dai examen unde iti doresti.

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Nu zic ca se va intampla acelasi lucru si acolo, dar sunt sanse sa se intample si sunt riscuri.