| Enchilada a întrebat:

Toamna aceasta voi trece in clasa a VII-a. Primele 6 clase au fost cu program de dimineata, insa anul acesta ma mut la alta scoala si am programul de dupa-amiaza.

As dori niste sfaturi de la cei cei care au program de dupa-amiaza pentru a nu incepe cu stangul. Va multumesc, astept raspunsuri serioase si mature.

Răspuns Câştigător
| Maty2000 a răspuns:

Buna, si eu trec in a saptea tot dupa-amiaza, dar am facut si a sasea dupa-amiaza.La inceput toata lumea imi zicea ca nu o sa am timp sa fac nimic dar mie mi-a placut mult.In a sasea aveam o zi pana la 4, 2 zile pana la 5 si2 pana la6. Oricum acum cred ca vor fi mai multe.Seara cand ajungeam ma schimbam, mancam, incercam sa-mi fac cat mai mult din teme. Dimineata ma trezim de obicei la 8 jumate dar cateodata si mai devreme sau mai tarziu depinde ce aveam de facut. Dimineata de obicei invatam la materiile care le aveam in ziua aia si imi faceam ghiozdanul, dar cateodata mai aveam si unele teme.Inainte sa plec, incepeam la 12 luam o gustare (un fel de felul 2 mai mic).Ca sa recunosc mie mi-a placut mult mai mult dupa-amiaza si inca imi place pentru ca dormeam mai mult(urasc sa ma trezesc dimineata devreme) si sincer mi se paream ca am mai mult timp pentru ca nu trebuia sa le fac pe toate o data sa si invat sa si fac teme.Un an scolar cu note bune. Sper ca te-am ajutat! Funda?

1 răspuns:
| wolder a răspuns:

Invata dimineata! Creierul va fi odihnit si ver retine MAI USOR si se vor pastra informatiile proaspete pentru scoala.

Scrie tot seara!
Nu te culca prea tarziu!
Fa-ti timp sa iesi afara dupa scoala