| Vlad_Zbegan_1995 a întrebat:

Buna TPU anul acesta m-am lasat de scoala, eram in clasa a10a, pricipala cauza fiind anturajul ( va rog sa nu imi sariti in cap), bun, anul acesta in iarna implinesc 18 ani, intrebarea mea este daca pot da de permis ( cat. B) daca nu am diploma de 10 clase sau daca nu daca incep din nou din toamna clasa a10a pot da de permis in timp ce fac clasa a10a? Rog sa primesc raspunsuri serioase de la experti! happy

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu ti se cere diploma de studii, daca stii sa scrii si sa citesti e suficient.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti da linistit, in legislatia rutiera nu este prevazuta o conditie de studii, important este sa stii citi si scrie.

| justU a răspuns:

Nu ai nevoie de nicio diploma de 10 clase. Bafta!

| membrulcelmainou9238 a răspuns:

Cand dai de permis nu este necesara o diploma

| Vlad_Zbegan_1995 explică:

Cineva imi spusese ca sa implementat de anul trecut o lege unde scria ca ai nevoie de invatamantul obligatoriu (10 clase) pentru a da de permis... Va multumesc pentru raspunsuri big grin