| Laurr13 a întrebat:

am 16 ani am trecut clasa a10a dar tot ma gandesc ce o sa fac mai departe.m-am gandit sa urmez o facultate in strainatate totusi nu provin dintr-o familie care sa imi poata oferi nu stiu cate mii de euro pentru facultate etc. dar m-as putea descurca cu ceva gen 2000euro/an. e cineva care a urmat/urmeaza o facultate in strainatate daca da unde, in ce limba se preda etc. sunt destul de ok la engleza mai am de lucrat la accenthee hee mersi.

2 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

In Anglia statul ajuta elevii sa studieze la diferite Universitati, am o prietena la universitatea din Essex, statul ii plateste efectiv studiile ea urmand sa inapoieze banii in 20 de ani daca va avea o slujba cu un anumit salariu, in caz contra nu ii va inapoia, dar trebuie sa isi plateasca singura campusul si intretinerea efectiva.

| Laurr13 explică (pentru jamal000):

Cum a intrat acolo adica vreau cat mai multe detalii, cum a intrat ce medie la bac trebuie sa ai etc. mersi