| Robertutzu_Robert_1990 a întrebat:

Am de gand sa ma duc la un liceu pe profil de mecanica auto! As vrea sa stiu si eu ce se invata, la ce materii dai bacul si ce faci in practica si media in general cu care sa intra la liceu!
Multumesc foarte mult!

1 răspuns:
| F3d0x a răspuns:

1.Vei face materii teoretice(Romana,matematica, fizica, istorie si geografie mai putina etc.) Iar pe langa astea mai ai si module/practica pe profil mecanic care consta in diferite activitati(depanare, inspectarea motoarelor, organe de masini etc).
Bacul il vei da din Romana si Matematica m2-obligatoriu si a treia proba fizica chimie biologie-recomand fizica daca vrei sa mergi mai departe la o facultate de inginerie mecanica.
De obicei se intra cu medii mici...vei avea de aface cu unele "specimene" mai degenerate.Insa nu la toate e chiar asa de rau.
Bafta!