| Andreea8999 a întrebat:

Salut TPU! Am întrat la liceu pe profilul mate-info, aș vrea sa știu ce materii se practică la acest profil. Si din ce se dă bacul?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~mate-info... din ce se dă bacul?~

rom, mate și la alegere info, bio, fiz...

| alexandradlr a răspuns:

Pai bacul se da la romana, mate și la alegere info, bio, chimie sau fizică. În clasa a 11 a vor apărea diferențele între profilează, în orar. La mate info o sa aprofundati anumite lectii la mate care nu se fac în celelalte parti. Din clasa a 11 a o sa ai o ora de mate și una de info în plus fata de cei care sunt la alte profile, și o sa scadă cele de romana, bio, chimie.