| vlydi a întrebat:

vrea sa intru la energetic Ploiesti la mecanica auto dar am auzit ca la mecanica nu se face mecanic auto ci te invata sa dai filet sa faci piulite etc... este adevarat sau se face mecanica auto cu practica pe motoare si toate cele?

1 răspuns:
| Acristinei_Valentin_1998 a răspuns:

Salut.Eu sunt la liceu Grigore Cerchez din capitala la profilul mecanica.La ora de practica facem piese :le pilim, le gaurim, facem piulite.Pe la sfarsitul anului scolar am inceput sa mergem la un service auto unde am invatat cum sa demontam difetite piese de masina, cum sa montam diferite piese de masina. Nu se face practica pe masini cum ar fi sa conduci masini sau sa faci drifturi pe acolo, doar faci diferite piese pentru a lua note.