| iiuulliixx a întrebat:

Am și eu o întrebare :
Ce profil pentru liceu îmi recomandaţi?
Eu aș fii interesat de un profil pedagogic. Mediile mele generale sunt de 7.97 (cea mai mică) și 9.00 (cea mai mare). Dacă nu e să dau la pedagogie materiile care îmi plac sunt : -Română-Engleză-Fizică-Chimie-Geografie
Dar urăsc franceza și istoria.
Ce profiluri îmi recomandaţi dacă e să nu fie cu pedagogia?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru pedagogie, mediile tale sunt mici. Mergi la un liceu normal cu profil uman, nu real.

| iiuulliixx explică:

Recunosc mediile nu sunt prea mari, dar am înţeles că media notelor conteză doar 25% și media din examen 75%. Dcă aș lua note mari în examene cred că aș avea șanse mari.

| iiuulliixx explică:

Recunosc că mediile mele sunt c-am mici dar am înţeles că media generală a claselor 5-8 contează doar 25% și media notelor din examen 75%. Deci dacă ma străduiesc să iau undeva la 9.00-9.50 cred că voi intra la pedagogie.