| Andreea82diaconu a întrebat:

Sunt pe profilul mate-info si as dori sa stiu la ce materii se dau bacul (as vrea sa stiu exact la ce sa ma pun sa invat mai mult). Se da si o limba straina?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai la romana si matematica (M1) obligatoriu si la alegere o materie dintre: biologie, chimie, fizica, informatica.

Se da si probe de evaluare a competentelor in limba romana, una straina si digitale.

Ai aici pentru toate profilele detaliat:
https://profesorjitaruionel.com/......calaureat/

Mult succes iti doresc! Si nu uita sa te si distrezi! ^_^

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pentru liniștea noastră: in ce clasă ești?

(de habar n-ai la ce dai bac?)

| sierra1 a răspuns:

"bacul...Se da si o limba straina?!

nțțț

| Catrice a răspuns:

Competențele alea neimportante la romana, tic și o limbă la alegere.
Probele scrise obligatorii:mate M1 (d-aia grea) și romana, la avere una din bio/fizica/chimie/informatica

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut!
Limba straina se da la competente ( acelea la care primești un calificativ).
Probe obligatorii: Limba și literatura română, Matematica (M1) și la alegere Chimie organica/anorganica, Fizica ( de ales 2 subiecte dintre Electricitate, Mecanica, Termodinamică și Optica) Biologie vegetală/umană și Informatica. Depinde la ce te pricepi mai bine. Succes!