| TheREALProdigy a întrebat:

am nevoie de ajutor, de cand ma stiu niciodata nu mi-am dat silinta cand vine de scoala.Din cauza aceasta, am ajuns la un liceu mai slab dotat.Asa ca m-am decis odata pentru totdeauna sa imi folosesc potentialul pe care il am, intrebarea e, cum fac sa ma axez pe scoala si sa nu ma distraga nimic? probabil nu are o relevanta, dar am luat cateva teste de IQ inainte si de fiecare data m-am aflat intre 112-118.
Multumesc pentru timpul acordat!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te consideri ceva mai destept decat arati, atunci ar trebui sa fii capabil singur si fara pic de ajutor, sa te muti la un liceu mai bun si sa renunti la toate obiceiurile vechi, care te distrageau de la invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana inteligenta reuseste ceea ce isi propune.Mai ales cand totul tine strict de ea.

| TheREALProdigy explică:

Scuzati greseriile gramaticale, am uitat cuvantul ''vorba''.