| єχcєєℓ a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor.
Sunt clasa a 11 a la filologie si nu stiu ce sa fac dupa terminarea liceului.Nu am un vis anume.Am ales filologia ca sa...scap de matematica.Chiar nu aveam nici o sansa cu matematica, fizica sau chimia.Imi place romana, engleza si un pic geografia.Cam atat...
Ce as putea sa fac? In politie nu pot ca nu am conditie fizica si nici nu imi surade ideea sa fiu sincer.Profesor nici atat laughing

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Mai asteapta pana la sfarsitul clasei a 11-a, de obicei atunci cam realizeaza adolescentii ce vor sa faca mai departe. Vara-miu de exemplu de cand a dat la liceu a vrut la economie iar la sfarsitul clasei a 11-a sau chiar inceput de a a 12-a, si-a dat seama ca vrea la stomatologie. O sa vezi ca o sa-ti vina si tie vocatia si o sa-ti dai seama ce vrei sa faci.

| Danişor a răspuns:

Ce sa faci? sa fi un mafiot.Sa dai un milion spaga.Te duci la ospatar doua milioane spaga! nu vorbesti cu oricine nu bagi in seama pe oricine! pai tu esti єχcєєℓ milionaru', liceanul, mafiotul.Cum sa bagi tu in seama pe oricine? cand cobori dintr-o Dacie Lamborghini sau aaa... cum dracu' se mai... Dacia-Capotabila.Cum sa glumesti tu cu oricine hahaha caterinca pai cine esti tu daca mai stai la dispozitia tuturor? voala.Te intreb colegii de ce ai venit dupa ce s-a terminat ora? le spui ca asa vine un mafiot.Asta inseamna sa ai demnitate, de om de smecher de mafiot! asta e mafiotul de azi.Asculta-mi sfatul si ajungi mare barosan! ca mine! Bafta laughing)))))) funda daca se poate laughing)))))))))

| Crainstorm20 a răspuns:

Salut!
Poti fi:
-Avocat, judecator, procuror!
-Profesor! Da e o meserie grea sad
-Translator! Daca stii limbi straine poti sa obtii certificat!
-Poti lucra intr-o institutie! Din Bucuresti!
-Profesor universitar!
-Reporter
-Prezentator!

La mate-info sunt mai multe posbilitati + sunt foarte cautatii, ex:
programator,arhitect, doctor, profesor, manager, sef!
Daca ai fii avut inclinatie era mai bine acolo!

Chiar daca e mai greu e mai bine ai sansa sa pleci din tara!
:-)

FUNDA?

| SometimesIJustWannaLayBack a răspuns:

Si eu sunt la filo.
Poti sa devii politist / reporter / scriitor juridic / notar / etc.