| hypetoxic a întrebat:

Salut TPU, am nevoie urgent de răspuns;((.

Luni trebuie sa îmi aleg un liceu la care sa intru deoarece sunt clasa a 8 a, respectiv trec a 9 a. Dar faza e ca nu am o medie mare..am aproximativ 6 și sunt licee la care vreau sa intru care necesita nota 7.00-7.50 /8.00

Vreau sa știu dacă am șanse sa intru la ele când le trec pe foaia de licee big grin

Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| isemilia a răspuns:

Buna. Normal ca ai o sansa sa intri la ele din moment ce le treci pe lista. Acum depinde de cei din fata ta, ce optiuni aleg ei, daca vei ramane doar cu acea sansa de a fi admis sau daca vei fi in realitate. Cel mai bine este sa nu te minti ca vei intra 100% si ca va fi perfect, dar nici sa iti spui ca e o diferenta mare si ca nu mai are rost sa le treci pe lista. Le scrii acolo pe cele de 7 - 8 la care speri sa intri, insa pune si cateva de 6 - 5, ca sa te asiguri ca vei fi repartizat. Oricum mediile de admitere ale fiecarui liceu din acest an nu se stiu, asadar nu strica sa incerci, poate vei intra si la cele in care in anii precedenti se intra cu note mai mari. Succes la repartizare happy

1 răspuns:
| hypetoxic explică (pentru isemilia):

Mulțumesc pentru răspuns! ❤️ am mai postat ceva pe "Adolescenți"