| Noth1nG a întrebat:

Am o intrebare.Ati citit vreodata o carte horror? A reusit sa va sperie?

2 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Da, citeste "Plaja bantuita" din seria Goosebumps.

Jerry si Terry sunt doi frati din New Jersey care isi petrec vacanta de vara in casuta de la malul marii a unor rude din New England. Niste copii ciudati le spun ca, de sute de ani, locurile sunt bantuite de o fantoma. O fantoma care traieste in adancul pesterii. Dar ei nu le dau crezare, spunandu-si ca nu sunt decat niste... povesti de-ale copiilor. Chiar asa sa fie? Caci tocmai au gasit numele lor scrise pe niste cruci in cimitir. Cititorule, ia seama: o sa mori de spaima!

Daca ai in jur de 12 ani o sa te sperii.

| Azµre a răspuns:

The Shining / Black Cat sunt destule dar sa nu te astepti sa te sperie doar nu sunt filme! sunt carti acum depinde de imaginatia ta! eu unul cand citesc o carte imi imaginez ca sunt in pielea personajului.