| QueeN ♥ a întrebat:

Cand ati aflat in ce clasa ati fost repartizati la inceputul clasei a 9-a? Adica eu chiar vreau sa stiu ce colegi voi avea si la liceu ieri nu scria nimic. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Depinde la ce profil esti. Daca esti la un profil la care este doar o clasa in liceul respectiv iti poti gasi colegii pe site-ul admitere edu.ro.Eu asa am facut (eram la stiinte sociale)si era numai o clasa.Insa spre exemplu, daca esti la mate-info sau alt profil cu mai multe clase, iti vei afla colegii in prima zi de scoalawinking
Eu i-am cunoscut pe multi dinainte, de pe hi5, facebook etc:d
Dar, lasa.acusi incepe scoala si o sa-i intalnesti!

bafta, boboacowinking

4 răspunsuri:
| zalisa a răspuns:

Poţi intra pe site-ul Ministerului Educaţiei, www.edu.ro, acolo vei găsi judeţul tău, apoi ai putea să selectezi să caute dupa liceul la care eşti înscrisă şi îţi va arăta toţi elevii care sunt la acel liceu, deci şi cei din aceeaşi clasă cu tine.
Bze

| maria933 a răspuns:

Poi eu am aflat in prima zi de scl pe la 12...nu erau afisate repartizarile pana atn. la noi deschiderea a fost la 12. 30 si d-aia... daca la tine e mai devreme atn o sa afli happy

| Sosssso a răspuns:

Si eu am trecut acum a 9 si imi stiu majoritatea colegiulor pentru ca am dat un examen la engleza si unii au luat unii au picat deci nu stiu nici eu sg dar atunci cand se incepe liceu o sa anunte dirigintele la ce cls esti si o sa va adunati toti din cls intr-un loc si o sa iti fc o parerewinking

| alee19 a răspuns:

Da, cand e deschiderea, vor fi afisate pe geam de obicei la intrarea in scoala, si acolo iti cauti numele, si vezi in ce cls esti si ce diriginte ai.
mult succes