| Gabby98 a întrebat:

Daca in vara dupa ce dau examenele intru la profilul de stiinte sociale, asta imi doresc fiindca nu-s asa bun la mate, dupa ce termin si iau BAC-ul ce meserie pot sa am? sau ce facultate fac? Multumesc, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Profilul de stiinte sociale este afiliat liceelor teoretice. Nu o sa ai nici o meserie. Daca vrei o meserie/calificare, optezi pentru un liceu tehnologic( economic, mecanic, constructii etc).
Dupa absolvirea profilului de stiinte sociale, daca ai luat bacul, poti opta pentru o facultate de genul: jurnalism, drept, limbi straine, comunicare, istorie, stiinte politice, filosofie, psihologie.
succes!happy