| Ghost99 a întrebat:

am o intrebare deci sa zicem ca as vrea sa intru in liceul George Cosbuc la filologie.Liceul are media de intreare 8.33 iar filologia 7.68 iar media mea e 8 si ceva depinde cu cat termin a VIII-a as putea intra?

1 răspuns:
| maddy0212 a răspuns:

La profilul cu 8.33 nu iti fa sperante ca poti intra. Sigur, mediile pot scadea, dar nu atat de drastic.
Insa la filologie sunt sanse mari. Te sfatuiesc sa tragi tare anul asta ca media ta sa cat mai mare. Orice sutime conteaza, crede-ma.