| Andreea_Achim_Bianca_1998 a întrebat:

Hei am o intrebare cam urgenta primeste funda cel mai bun raspuns.Eu vreau sa ma mut la Liceul George Cosbuc, dar nu stiu daca se poate ca din semestrul 2 sa ma mut si daca trebuie sa mai dau examen ca sa intru eu ma gandeam ca ma ajuta si media pe care o voi avea cand termin semestrul 1 si daca puteti sa imi spuneti cum sa procedez deoarece nu prea stiu adica iau fisa matricola ma duc la directoare si ii spun ca vreau sa ma mut sau cum? HELP!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce clasa esti, dupa an banuiesc ca esti cl. a IX-a.
Pentru a obtine transferul trebuie ca media ta de intrare la liceu sa fi fost mai mare decat a ultimului intrat la G. Cosbuc, transferul sa fie aprobat de Consiliile de administratie ale celor doua licee si sa dai eventuale diferente (daca o sa schimbi si profilul).
Nu conteaza media pe sem.I.
Trebuie sa faci cate o cerere de transfer la ambele licee. Abia dupa aprobare o sa primesti foaia matricola de la liceul actual. Succes!

| Andreea_Achim_Bianca_1998 explică (pentru Ioandelasal):

Sunt clasa a6alaughing si vreau sa merg la acel liceu cu clasele 6-12

1 răspuns: