| teo77 a întrebat:

am o intrebare legata de Adolf Hitler
cu am murit de fapt?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-a sinucis cu otrava (cianura) si impuscare iar cadavrul i-a fost ars.

| teo77 explică (pentru Ioandelasal):

Dar dc sa sinucis?

| Ioandelasal a răspuns (pentru teo77):

Pentru a nu ajunge prizonier la sovietici.

| corolav a răspuns:

Încă nu se știe exact.
Există teorii, bazate pe dovezi, că de fapt el s-a predat americanilor și că a trăit încă mulți ani după război, sub o altă fizionomie și altă identitate.

| Musique a răspuns:

S-a sinucis.
Însă sunt zvonuri care spun că de fapt totul ar fi fost o minciună, altele spun că ar fi murit și că au fost dezgropate cadavrele (al său și al amantei-soției sale, pentru că s-au sinucis împreună) ca să se dovedească adevărul.
Găsești pe net tot felul de informații, sau mai simplu, întreabă un profesor de istorie.
Uite: http://www.historia.ro/......ia-nepoata
O zi frumoasă!

| sublime89 a răspuns:

S-a sinucis pe 30 aprilie 1945 in buncarul lui din Berlin pentru a nu cadea prizonier trupelor sovietice care deja luptau in Berlin. A folosit o pastila de cianura si s-a impuscat in cap in acelasi timp, impreuna cu sotia lui, Eva Braun. Ambele trupuri au fost arse imediat pentru a nu fi recunoscute de rusi.

| PedoBarbie a răspuns:

S-a oprit inima lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a sinucis cu cianura pentru nu a fi prins de adversari (URSS).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a sinucis cu cianura pentru a nu il prinde inamicii (URSS)-rusii de fat

| Teardrop a răspuns:

Se zice că s-a sinucis cu cianură.
Da' nu ştiu sigur, n-am fost lângă el să văd.

| 2ℓєι a răspuns:

Nu a putut castiga razboiul si stia ca va fi intemnitat sau executat, deci. Iar inainte sa ia otrava i-a dat otrava cainelui lui si amantei.