| Carstea_Razvan_1997 a întrebat:

am o problema...anul asta trec in clasa a 8-a si nu stiu ce sa ma fac(mi-e frica)... nu stiu cum sa invat mai bine sa pot intra la liceul dorit, deoarece am probleme cu romana.( vreau sa intru la Grigore Moisil pe mate-info in Brasov),.cum as putea invata mai bine si ce ar trebui sa fac sa am note mai mari?

2 răspunsuri:
| GreenBubble a răspuns:

Ce poti face pentru note mari decat sa inveti?straight face Organizeaza-ti activitatile incet sa ai suficient tipm pentru invatat si o sa fie ok...

Take care!(^_^)

| LoVeLe a răspuns:

Stai linistita. Eu am trecut a 9a. Si cand eram a 8 a eram la fel de stresata. Trebuie doar sa ai incredere in tine sa inveti pe tot parcursul anului scolar si sa faci cat mai multe variante de evaluare nationala pentru ca te vor ajuta foarte mult. Daca ai emotii in ziua examenului, nu te ajuta cu nimic.Succes :*