| adyiSAMP a întrebat:

am si eu o intrebare Am un router WIFI de la ClickNet e eacela alb si raza de wifi nu ste chiar asa mare daca ma duc in curte abia mai prind 1-2 liniute si merge ff greu la distanta aia Cum as putea face sa fie raza mai mare sa imi ajunga si in curte semnalul mai puternic dar ceva exista hack pentru asa ceva sau o modelitate sa ii pun o antena. pareri multumesc

3 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Bună.
Semnalul depinde de câte antene are router-ul, de exemplu eu am cu 2 antene. Stau la etajul 2, şi prind aproximativ până la 50 de m. În casă prind full. Deci uite câteva sfaturi :
1. Pune o parolă. Dacă intră mai mulţi, ia-ţi rămas bun de la viteză.
2. Dacă crezi că îţi merge greu din altă cauză, du-l înapoi, nu mai ai garanţia?
3. Nu da la nimeni parola, la vecini sau altcineva. Îţi va sta 24 din 24 pe net-u' tău, gratis. Şi tu ai dat destui bani pe router.
Multă baftă!

| manuel72 a răspuns:

Pune o antena ca asta:
http://www.tp-link.it/products/details/?model=TL-ANT2414B#spec
Un alt utilizator doar ce a intrebat despre ea, deci se gaseste si in Romania.