| Bybanu a întrebat:

Am un laptop cu wifi integrat si problema e ca nu prind semnal in casa doar afara (hotspot). Stau la curte si am o antena afara, daca e sa leg un alt cablu de banana care intra in televizor de la antena. voi putea atrage si semnalul wifi? Mi-a spus un prieten ca se poate deoarece tv-ul are receiver si aplifica semnalul si atrage si semnalul wifi. E adevarat? As vrea sa stiu inainte de a incerca asa ceva. Mersi

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Singurul lucru ce il poti face sa iti cumperi un receptor wi-fi pe usb si sa folosesti un prelungitor usb iar stick-ul (receptorul) sa il tii afara sa prinzi semnal de la hotspot.

3 răspunsuri:
| LimFao a răspuns:

Nu e adevarat nimic.Nu cred ca ai semnal in zona ta. Poate ca stai la periferia orasului.

| Bybanu explică (pentru LimFao):

La oras nu se pune problema de semnal. Eu acum sunt la tara si cei de la primarie au un hotspot. Distanta pana la primarie e de 100-150 m. Afara (chiar in usa) am semnal klumea, dar in casa nu.

Totusi as incerca, pentru ca logic ar merge...practic nu stiu.
Tv-ul atragand semnalele prin antena.si eu legand alt calbu cu o alta antena (in casa) sa-r putea transmite in aceea, astfel eu captand cu laptopul. Acuma nu stiu ce sa zic, pana nu aflu laughing

| Angel0 a răspuns:

Semnalul Wi-fi nu are treaba cu semnalul tv.Sunt total diferite.
Exista antene speciale wi-fi, pentru a rezolva problemele de semnal insuficient.