| Chiriac_Andrei_1995 a întrebat:

am si eu o intrebare cine imi poate da' un link in care sa gasesc informati (+nr de tel ) pentru o scoala generala de analfabeti pentru adulti (am cativa prieteni care au 20 de ani si ar dori sa invete sa scrie si sa citeasca) in zona Suceava! dau Funda!

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Tu ești printre cei analfabeți?
După cum scrii e semn clar că și tu ești „la furat" cu limba română.
Păi, dacă „pui și tu o întrebare", unde e semnul întrebării de la sfîrșitul frazei tale?
Nu ai virgule. După terminarea unei fraze se începe cu literă mare.
Tu la ce școală ai învățat?
Știu că, în urmă cu vreo 10 - 15 ani, în cadrul unor școli, din unele orașe, se organizaseră clase speciale (5 - 8) pentru persoane care fiind la vîrsta de 18 - 25 de ani, și care, din varii motive, abandonaseră cursurile normale ale școlii generale și urmau aceste cursuri pentru absolvirea școlii generale de 8 ani.
Cu drept, ca, după examenele de sfîrșit de an,(clasa a VIII-a) să poată merge chiar și la liceu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......a-studiez/

Toate cele bune!

| K0sti a răspuns:

Pai pana la 20 de ani ce au facut nene?

| Peridava a răspuns:

Nu sint scoli speciale pentru adulti. Trebuie sa fie primiti la orice scoala generala. Numai ca nu le va fi tocmai comod cind tincii vor ride de ei. Trebuie sa fie seriosi si sa invete ca sa scape de asta.