| Dalea_Marian_2000 a întrebat:

am si eu o intrebare... daca rămâi corigent pe primul semestru te mai baga in bac? (Probele orale)2017-2018 s.au in bac la vara?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Corigent ramai numai la sfarsitul anului scolar, daca media anuala nu este de cel putin 5 si atunci nu vei mai putea sustine probele de bacalaureat, pana nu vei reusi la examenul de corigenta.
Daca media sem.I este sub 5 atunci inca n-ai ramas corigent si vei putea sustine competentele.

| Dalea_Marian_2000 explică (pentru Ioandelasal):

Păi anul acesta s.au schimbat unele lucruri... oralul este în februarie... deci daca raman corigent tot pot sa le susțin?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Dalea_Marian_2000):

Ti-am spus si o repet: corigent ramai doar daca ai MEDIA ANUALA sub 5, asa co o sa poti sustine competentele.

| Daniel_Claudiu_1999 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Pai si eu sunt in aceeasi situatie ca si el. am ramas pe primul cu 4 si nu m-a bagat la orale! e legal asta?

| Andersen2k18 a răspuns:

Competentele tot le vei da, nu se mai bazeaza pe structura veche de bac. Trebuie sa treci semestrul doi sa fi sigura ca intri la vara in bac(scris).