| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare. La bac la primul subiect am avut un exercitiu in care trebuia sa prezentam 2 fapte istorice referitoare la consolidarea statului roman modern, in afara de revolutiei de la 1848 sau razboiul crimeii. Intrebarea e daca am scris despre programul adunarilor ad-hoc si despre congresul de la Paris incheiat cu conferinta de la Paris, e ok?

2 răspunsuri:
| FruttiFresh300 a răspuns:

Sunt mai multe variante, în principiu da.

| itisnotimportant a răspuns:

Buna. Nu cred ca e bun, deoarece ce ai scris tu, adunarile si Conferinta, sunt pentru constituirea statului roman modern, iar exercitiul iti cerea despre consolidare adica ce este dupa 1859. Eu am scris despre Constitutia din 1866 si reformele lui Cuza. Si cerinta era cam ciudatalaughing