| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

Am nevoie de un răspuns rapid! Adoptarea Constituției Cărvunarilor și a Proclamației de la Islaz sunt fapte istorice care au contribuit la formarea statului roman?
Vreau sa-mi răspundeți strict la intrebare cu Da sau nu
Funda pentru cel mai bun răspuns, mulțumesc anticipat!

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Erau deziderate revoluționare.
Statul Român s-a format pe baza Regulamentul organic (rusă: Органический регламент - Organitscheski reglament) a fost prima lege organică cvasi-constituțională în Principatele Dunărene, deci în Țara Românească și Moldova. A fost promulgată în 1831-1832 de către autoritățile imperiale rusești. Fii atent, autorități imperiale rusești, care numai revoluționare nu erau și nu aveau nimic de a face cu utopiștii pașoptiști.

| Cosmin86 a răspuns:

Tu nu stii cum s-a format statul in care traiesti? Ai crescut in padure?

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Cosmin86):

Tu nu înțelegi lb romana se pare laughing)) aveam nevoie de un răspuns nu de aberațiile tale! Nu Îți mai bagă nasul unde nu trebuie!

| Cosmin86 a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Adica esti o taranca proasta, crescuta in padure, care habar n-are pe ce lume traieste.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Cosmin86):

Sa ma lingi atunci!

| Cosmin86 a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Asta e treaba prietenului tau. Si nu ma uit la minore.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Cosmin86):

Fac 20 de ani, numai sunt minora! Ma abțin...

| Cosmin86 a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

1. Chiar si asa, tot locuiesti cu parintii, nu ai casa ta, masina ta, etc.
2. Repet: asta cu "sa ma lingi" e treaba iubitului tau. Daca el nu e in stare, iti faci altul, nu ceri asta cuiva de pe TPU... invata alte injuraturi, ca asta nu e injuratura, e ceva NORMAL.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Cosmin86):

Te rog eu fa-ți de lucru altceva ca dacă ma apuc de tine? Numai termin nici mâine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ele au fondat statul german

| Didi8yy8 a răspuns:

Este corect!