| Hades94 a întrebat:

happy am si eu o intrebare legata de scoala happy daca de exemplu am pe primul semestru media 8 la o materie si pe al doilea semestru raman corigent se poate sa nu intru in bac? mentionez ca materia aceea nu are nici o legatura cu bacul happy va multumesc happy ps: scuzati categoria dar este cea mai vizitata happy

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Ca sa ramai corigent trebuie ca media pe o materie pe ambele semestre sa fie sub 5. Iar la tine pe primul semestru ai 8, pe al doilea 4, media ta generala va fi 6. Iar 6 e peste 5. Astfel vei da BAC-ul.

2 răspunsuri:
| LadyDy01 a răspuns:

Nu,dar media dupa cele 2 semestre trebuie sa iti fie 5.

| Anca16188 a răspuns:

Nu are nici o legatura..pentru ca (cred) se ia in considerare doar media anuala, si tie iti iasa media.