| BLuE10 a întrebat:

Am trecut clasa a 9a si tocmai am intrat la liceu.
Am intrat la Filologie si sunt 3 :
Filologie - Engleza Intensiv
Filologie - Franceza Intensiv
Filologie - Simplu.

Eu vreau sa ma duc la intensiv engleza trebuie sa dau vreun test ceva?

4 răspunsuri:
| LuLu246 a răspuns:

Daca ai luat bilingvul de engleza, nu e nevoie.

| AndreeeaDaniela a răspuns:

Paii...la clasa de intensiv englez au prioritate cei care au dat si, bineinteles, au luat bilingvul. Daca mai raman locuri sa da un test si cei care iau testul intra la clasa de intensiv engleza.Stiu sigur chestia asta pentru ca si eu vreau la o clasa de intensiv si nu am dat bilingvul si asa mi s-a explicat de catre directoarea liceului.

| valeriia a răspuns:

Trebuia sa dai inainte bilingvul ca sa poti opta pentru engleza intensiv.Acum daca ai intrat pe filologie simpla o sa faci orele de aceelas numar de ore si franceza si de enegleza big grin poate la anul poti sa iti schimbi optiunea pentru bilingv engleza happy

| BLuE10 explică:

Deci am fost la liceu ca sa ma inscriu si am aflat ca trebuie sa dau un Examen la Engleza pe 29 Iulie. Care nu are nici-o legatura cu bilingv-ul...