| m97 a întrebat:

Sunt din judetul Alba si as vrea sa stiu daca la Evaluarea Nationala de anul acesta la subiectul II ex 3 se iau ambele variante(b si c)ca fiind corecte.Am auzit ca in unele judete asa este si nu stiu daca si in judetul nostru e la fel.Astept raspunsul vostru.

Răspuns Câştigător
| Deniiidk a răspuns:

Http://www.petitieonline.com/......iunie_2012 poate te ajuta asta, semnati si voi

6 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Se ia in considerare doar un raspuns, cel corect: c) subiectiva.

| Cosminovici18 a răspuns:

Nu doar un singur raspuns se ia in considerare nu 2 si nu cred ca se face asa in alte judete in toata tara e la fel!

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Cosminovici18):

P.S: Raspunsul la exercitiul 3 de la subiectul 2 era b)predicativa

| MaStErShOt a răspuns (pentru Cosminovici18):

Nu, era C) subiectiva, asa mi-a zis profa si asa scrie si in baremul de pe edu.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici vorba. exista un singur raspuns corect.

| Sakura1218 a răspuns:

Eu sunt din Caras Severin și aici la noi ...nu s-a auzit de așa ceva