| 2Pac3Furious a întrebat:

Anul acesta voi sustine evaluarea nationala 2015 la romana si matematica care se va tine pe 22 iunie respectiv 24 iunie. Am o singura intrebare, daca pe 26 iunie primim rezultatele + contestatiile pana la ora 16 ele putand fi rezolvate intre 27 -29 iunie atunci pana pe 14 iulie cand se face repartitia la liceu eu nu voi sti la ce liceu intru si cu ce medie se intra in anul acela? Nu vreau sa stau pana pe 14 iulie cu gandul aoleu nu intru la liceul ala. Vreau un raspuns cat mai clar! Scuzati categoria dar aceasta este cea mai "uzuala"!

5 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci atatea griji. Si eu am stat pe ganduri si m-am si agitat degeaba am pus pe lista 80 de licee si am intrat la primul. Si nu am avut media extrem de mare. Nu trebuie sa-ti faci probleme.

| Emilian65 a răspuns:

Nu ai ce face, asta este calendarul aprobat de Ministerul Educatie si Invatamantului.

| darkangel90 a răspuns:

Din cate stiu eu se opteaza pentru cateva licee si apoi te repartizeaza.
Daca nu iti place unde ai intrat te poti transfera, dar intri la liceu cu media care o ai. Daca vrei la sa intri la un liceu gandit de tine pune mana si invata ca sa ai nota mare. Succces!
Funda?

| Biancaveve a răspuns:

Din cate stiu eu se opteaza pentru cateva licee si apoi te repartizeaza.
Daca nu iti place unde ai Daca nu iti place unde ai intrat te poti transfera, dar intri la liceu cu media care o ai. Daca vrei la sa intri la un liceu gandit de tine pune mana si invata ca sa ai nota mare. Succces!

| MariaSofia07 a răspuns:

Imediat dupa contestatii, iti cam dai seama daca ai intrat sau nu.Cred ca o sa va dea o carticica cu liceele si ultima medie cu care se intra. Si dupa iti alegi tu liceele la care aplici.Te orientezi dupa media ta si ultima cu care s-a trecut anul trecut si iti dai seama.Nu te gandi ca toti sunt genii si ca nu o sa intri, cred ca iti faci prea multe griji dar, o sa vezi tu, ca nu e asa de rau cum iti imaginezi.