| Vectra1 a întrebat:

Anul asta am bacu.Doamna de meditatie la romana imi tot spune sa nu invat "Iona"si "Leoaica tanara, iubirea " deoarece "nu o sa pice niciodata la profil real asemenea opere". Voi ce parere aveti? Ce credeti ca o sa pice (avand in vedere ca la simulare a picat gen epic)?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De acord cu ea. Nici la uman nu le dau. Citeste-le de 2-3 ori sa ai idee dar nu pierde timpul c ele.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu sta tu, în nădejedea aia! Sfatul meu e să le înveți.
Dacă înveți integral, vei avea mai multă încredere în tine. Să ai success!

| Xaya a răspuns:

Eu dau luni evaluarea la romana si iti dai seama ca toti colegii sunt gen "aia o sa pice ca ailalta a mai fost" dar gandeste te ca variantele sunt luate random deci cine stie, poate sa cada ce a cazut anul trecut. Daca profesoara ta de meditatii a zis ca nu vor pica inseamna ca probabil nu vor pica, dar iti recomand sa te sfatuiesti si cu profesoara ta de romana sa fi sigurahappy

| andrey663 a răspuns:

Anul trecut a picat epic, la simulare a picat epic, la sesiunea speciala a picat epic.Cel mai probabil poezie, Eminescu, Blaga sau Bacovia.

| Cristine9595 a răspuns:

Se poate sa pice si asta.

| NotAnArchetype a răspuns:

Le poti citi, astfel incat sa ai idee, dar te asigur ca nu vor pica.