| orosdoru a întrebat:

Anul asta vreau sa dau la facultatea de informatica si vreau sa invat programare de la 0. As dori niste tutoriale. Si cu ce programe as putea incepe?

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Https://www.codecademy.com/

E un site destul de bun daca vrei sa o iei de la 0. Tutorialele sunt interactive

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam tarziu te-ai gandit.

Cel mai simplu ar fi sa iei niste manuale de liceu de mate - info si sa te pui pe citit.

| sltlp a răspuns:

Sa inteleg ca nu ai facut programare deloc? La ce profil ai fost la liceu? Si la ce facultate de informatica vrei sa dai, pentru ca fiecre are diferite cerinte la admitere.

| orosdoru explică:

Nu am mai facut programare, profilul era constructii. La universitatea Al. Ioan Cuza din Iasi vreau sa merg. Nu cred ca e cam tarziu, prind repede. Examenul e de profil m1, informatica intensiv