| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
As dori sa știu dacă se va da examenul practic și oral de la postliceala sanitara. Țin sa zic ca nu am făcut practica în spital pentru ca a fost interzis. Și mie mi se pare ridicol sa ne dea examenul practic dacă noi nici nu am facut practica la spital. Niște păreri și din partea voastră. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

Mai mult ca sigur da. Insa nu cred ca trebuie sa te sperii. Examinatorii vor fi putin mai indulgenti. Totul pentru o nota cat mai mare e sa te prezinti cat mai increzator in fortele si cunostintele tale.
Chiar daca scoti o prostioara cand te prinzi ca ai gresit da-o intr-o glumita.
Gandeste-te ca esti ca un actor ce joaca un rol.
Multa bafta iti doresc!

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Și de unde vrei nota dacă nu îl dai?

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

De unde sa stiu daca nu am facut practica si mentionez la spital.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Practica se bazează pe teoria învățată. Daca teoria nu o știi, e clar ca nici practic nu știi.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Poți sa știi teorie cât vrei dacă tu nu știi sa o pui în practica... Aici nu e vorba doar de o singura tehnica e vorba de mult mai multe. Dacă înțelegi.