| anonim_4396 a întrebat:

As vrea o parere despre facultatea de arhitectura de la Cluj MAI ALES DE LA UN STUDENT sau daca aveti prieteni si stiti ceva informatii.

Cum sunt profesorii? Este chiar atat de greu? Ai sanse mari sa iesi arhitect urmand aceasta facultate? Se merita avand in vederea ca se intinde pe 6 ani?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Profesorii sunt normali.

Hai afară profesor,
Că te-așteaptă doi cu parul,
Să te-nvețe ce-i amarul,
Hai afară, profesor.

Da, hai afară,
că-nvâț la vară,
La umbra rară,
a nucului bătrân.

Având în vedere și luând în considerare, nu este chiar așa de greu. Se chiar merită.
Unii ies din ea chiar arhitecți.
De exemplu, dl. Vlad Negru, patron la firma de arhitectură și design Transform SRL, asociat cu fiul meu.
http://trans-form.ro