| blackmambajdjfjfj a întrebat:

As vrea sa merg la olimpiada la bio si as vrea sa imi spuneti de unde as putea invata. Sunt clasa a saptea si din cate am inteles la olimpiada nu se da doar din ce scrie in caiet si manual. Ce metode imi recomandati

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Ce ar fi dacă ai folosi Google?
http://www.olimpiade.ro/disciplina/biologie
Dacă ai vreo profesoară de biologie în școală întreab-o.
Și nu în ultimul rând: uită te în oglindă. Care e interesul tău pentru biologie? Doar să primești diplome? Te interesează ceva din știința propriu zisă? Răspunsul la această întrebare te va ajuta să știi ce citești în plus, nu notele și diplomele (Premiul Nobel nu se dă pe media generală).
Te sfătuiesc să nu ocolești problemele practice pasionante ale tehnologiei genetice.
Succes!

1 răspuns: