| User2004 a întrebat:

Asi vrea cu fiecare litera a alfabetului 5 cuvinte in engleza, cu traducere si daca se poate in paranteza sa scrieti cum se pronunta. De ex. cu A Apple=mar (eipăl), dar daca se poate sa fie putin mai complicate. Apple, il cunoaste aproape toata lumea.

Deci, asi vrea sa indeplineasca aceste 5 conditii :
-sa fie 5 cuvinte cu fiecare litera a alfabetului;
-sa scriti in paranteza cum se pronunta (corect)
-sa fie putin mai complicate, dupa cum am spus sa nu fie foarte cunoscute, adica eu stiu o parte din cele mai cunoscute cuvinte si asi vrea sa invat cuvinte noi. De aceea am spus (mai complicate)

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu ai auzit de chestia aia care se numeste "dictionar"? E o carte in care gasesti cateva zeci de mii de cuvinte, in ordine alfabetica si cu transcriere fonetica( ca sa te prinzi cum se pronunta).

| Clorox a răspuns:

Sweetie, se pronunta "eapăl"! E-ul nu se aude ca restul literelor, trebuie sa-l pronunti mai incet!