| serbancristian a întrebat:

Salut tpu.Astazi cu frica uriasa in gand ma gandeam la corigenta la matematica pe care urmeaza sa o sustin pe data de 3 septembrie. Vreau sa stiu la ce sa ma astept.M-am pus pe invatat, problema este ca prea tarziu.Notele minime pe care trebuie sa le iau sunt 5 in scris si 7 la oral, deoarece media mea este 3.50.Ce trebuie sa invat si la ce sa ma astept? Sunt pe S.N. la Colegiul National Victor Babes.Cum se va desfasura proba si ce trebuie sa fac ca sa trec cat mai usor?

3 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Corigenta e usoara. Exercitiile sunt cam aceleasi pe care le faceti in clasa. Nu exista subiecte unice, fiecare prof iti da ce are el chef. Inveti materia, ca de asta ai ramas corigent. Daca mai ai testele din anul asta, uita-te peste ele si fa exercitii asemanatoare.

| serbancristian explică (pentru Dalmore):

Mai am o intrebare.Cu media 3.50 notele minime pe care trebuie sa le iau sunt 5 si 6, nu?

| Dalmore a răspuns (pentru serbancristian):

Nu conteaza ce note ai avut in timpul anului. Trebuie sa ai media 5 in corigenta ca sa promovezi. Asta nu inseamna sa te culci pe o ureche laughing