| Oly4Fun a întrebat:

Azi am 1 intrebare legate de "invatamantul romanesc" happy
Bun, sa incepem : Bai fratilor acum 2-3 luni am luat un 3 si un 5 la mate, unde toata clasa a luat 5 straight face pff laughing Dar faza este ca profa de mate imi spune : Ba da tu vrei sa ramai repetat dupa notele asta (la care ce-a mai mare nota a fost 8... a elevei de 10 pe linie,hmmm) Dar ce este enervat este cand ma pune sa raspund la ceva si gresec spune: D-astea ai tu notele astea big grin, dafuq, eu nu vreau sa traiesc cu materia ta tanti, nenea profa. Ce sa fac, ca ea ii membru C.H.A.T cv de genul si ii iubeste pe aia cu 10-9 la materia ei, ii baga in tot felul de competiti ca na. asa este in Romania sad. Eu vreau sa ma ocup de PC sau Internet, dupa parerea mea asta-i viitorul,tot mai multa tehnologie Apple,Intel, Microsoft... Dar unde frate sa invata infomatica ca am o profa obsedata de liniste si ne pune sa desenam in paint sau in world office crying
Intelegeti voi?

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

Bravo pentru faptul ca gandesti si analizezi ce ti se intampla, dar nu ai ce face, nu exista solutie la problema ta, asta este invatamantul romanesc adica o mare pierdere de vreme! Singura solutie este sa faci scoala in alta tara.