| fuzzer a întrebat:

Salut,TPU! Azi,doamna profesoara de engleza a venit cu un dictionar englez de la oxford,dictionarul este englez, deci fara traduceri in romana.Si as vrea sa mi-l cumpar, ca eu nu stau asa bine cu engleza.La inceput am vrut sa-mi iau "invata engleza fara proesori",stiti voi,insitutu` ala "Eurocor",dar am fost confuz,cand sa completez formularu ala,am vazut ca in fiecare luna, trebuie sa platesc injur de 50 de lei.Deci,ce spuneti sa-mi cumpar dictionaru`? Sau daca stiti voi alte metode de invatare a limbii engleze, sau ceva carti.Va multumesc. Funda!big grin

5 răspunsuri:
| Floryn3423 a răspuns:

Daca vrei un dictionar englez roman, respectiv un dictionar roman englez online si gratis eu iti recomand http://www.dictionar-englez-roman.info.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu esti singurul care vrea sa invete engleza dar nu e dispus sa dea multi pe pe dictionare scumpe. Uita-te chiar pe TPU si sigur te vei afla ce cauti:
http://www.tpu.ro/......sa-termin/

| fuzzer explică:

Transportul,nu stii cat costa, sau in cat timp iti ajunge cartea?

| fuzzer explică:

Ok,Mersi.

| cosminica212 a răspuns:

Ba eu am invatat de la desene de pe niste sit-uri animeplus si animehere