| Takeen a întrebat:

Salut TPU,azi la examen am avut un subiect in care ne cerea sa facem o compunere in care scoala dadea o intalnire cu un scriitor contemporar,si eu din greseala am dat nume la acel scriitor,am sunat pe fosta mea diriginta de romana si am intrebat'o ce mi se poate intampla si ea a spus ca e posibil sa imi scade cateva puncte, cam cate puncte poate sa imi scada din examen? dau funda multumesc.

4 răspunsuri:
| ℓανιηια a răspuns:

Nu iti scade nimic, chiar e bine! Mie mi-a spus fosta profa de romana ca e bine ca am scris.Eu am scris Ana Blandiana si toti din scoala au scris asa.Chiar si aia de nota 10 au dat nume.

| xSequel a răspuns:

I-ai dat un nume fictiv? Era bine daca la cerinta spunea o intamplare reala sau imaginara.

| JoinTu a răspuns:

Nu mult, probabil se va puncta cu 8-9 puncte, in niciun caz mai putin de 7 daca ai si intamplarea.

| vanessa63425789 a răspuns:

Pai nu stiu
poate 5-6