| Desh a întrebat:

Salut TPU! Care e cea mai mică notă pe care o poți lua la examen și să intri la liceu?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri cu orice nota, contează liceul unde intri

| dullcat a răspuns:

Buna.Ideea este ca orice nota iei, tot intri la un liceu, oarecare.Dar retine, daca iei sub 5 intri obligatoriu la un liceu tehnologic, nicio sansa sa ajungi la unul teoretic.In locul tau as tinti ceva mai sus, nu atat de jos.Mi-e imposibil sa cred ca nu te duce capul chiar deloc, asadar da-ti silinta, pune-te pe invatat, mai ales ca gasesti si pe internet mura in gura, explicatii, variante rezolvate etc.Nu ai nimic de pierdut daca incerci.Bafta!

Aici niste linkuri utile:

https://www.tpu.ro/......e-clasa-a/

| gabicoo a răspuns:

Poti intra la liceu si fara examen. La liceele tehnologice raman locuri neocupate. La examen poti lua si 1 ca tot intri undeva.

| SkandallKamataru a răspuns:

Poti sa iei si nota 1, o sa fii repartizat la un liceu foarte foarte prost cu tot felul de debili mintal laughing
Eu zic sa inveti si sa iei si tu macar un 7-8 daca vrei sa stai intr-un mediu mai placut.

| Loghin0Mihai19 a răspuns:

Nu stiu cum este acum dar cand am dat eu examenul puteai sa iei si 1, daca sunt licee care au media de intrare 1 poti intra la ele, dar pe bune, crede ma, nu e asa greu, pana si daca iei nota mica, conteaza media generala mai mult, stai linistit, nu ramai fara liceu