| Vali2343242 a întrebat:

Care este ultima medie cu care s-a intrat in Mihai Viteazu, Ploiesti anul trecut (2014)? Azi am completat fisa cu optiuni si am pus prima data acest liceu, pe profil matematica-informatica, dar eu am medie de absolvire 8.98, iar pe fisa cu optiuni scrie 9.08.
Credeti ca am sanse sa intru? :o

3 răspunsuri:
| deea1155 a răspuns:

9.71 la bilingv si 9.07 la cealalta.

http://static.admitere.edu.ro/2014/staticRepI/j/

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi mediile la linkul oficial :
http://admitere.edu.ro/PlanS/ListaSpecPerLic.aspx?Jud=32&Lic=579

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

DA, ai şanse să fi repartizat/ă la acel liceu!

Mediile de anul trecut sunt ORIENTATIVE!
Probabil că, mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy