| edy45svmag a întrebat:

Salut,TPU! Care-s mai bune culegerile pentru. pregatirea evaluarii nationale la clasa a 8-a:cele de la editura Corint, Sigma, Taida sau Delfin? Ce alte edituri mi-ati mai putea recomanda(in afara de paralela 45)?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult cea de la Delfin. Eu am dat anul trecut examenul. Este foarte utila, are explicatii si exercitii, cat si o multime de variante. Este o culegere foarte buna. Chiar ti-o recomand!