| Flor1N94 a întrebat:

Care stiti ce spune Huszti Audras despre romanitatea romanilor, am cautat pe net dar nu am gasit ceea ceimi trebuie. Am citit cate ceva, dar nu am ce imi trebuie, vreau sa stiu daca el neaga romanitatea romanilor sau daca o afirma, pentru ca am vazut pe undeva ca neaga pe altundeva afirma si nu stiu ce sa mai cred... daca aveti o sursa sigura de unde imi puteti spune si mie ca el afirma sau neaga sa imi spuneti daca puteti si cum afirma/neaga romanitatea romanilor, Multumesc, ofer funda!

1 răspuns:
| sublime89 a răspuns:

Din pacate nu stiu raspunsul, dar pot sa-ti zic ca oricine neaga "romanitatea" sau latinitatea romanilor greseste. Asta e un lucru evident, dovedit de limba in primul rand, dar si de alte aspecte.