| Bianca38 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie daca Etnogeneza romaneasca este pentru bac la istorie,stiu ca lectia cu romanitatea romanilor este si cele doua se cam aseamana, dar oricum nu se pune accentul cam deloc pe ea.Nu am vazut niciodata sa se ceara ceva legat de Etnogeneza romaneasca la bac, este sau nu neaparat daca este mai bine spus daca se pune sau nu accentul mai mult pe el.Dau funda

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Face parte din lecția de istorie. Tu trebuie să o înveți, să știi despre ce este vorba: cum a luat naștere, din ce s-a format.
Învaț-o căci nu se știe dacă va pica sau nu.