| Dahul a întrebat:

, care sunt tarile europei de N si europei de S.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Mai erau cîteva și ar fi fost toate.
Oare chiar ar fi fost atît de greu să iei și tu o hartă a Europei și să le identifici singur pe toate?
Acum, măcar așa din curiozitate și mai apoi poate le-ai fi știut și tu.
Cu ce te ajută acest răspuns primit de la Alexandru dacă, în fapt, tu tot nu știi unde se găsesc aceste state pe harta Europei?
Spania e în estul sau în vestul Europei?
Turcia se învecinează sau nu cu Portugalia sau Franța?
După ce ai primit răspunsul de la Alexandru, ești în stare să răspunzi la întrebările mele?

| Dahul explică (pentru corolav):

Iti multumesc pentru ingrijorare insa eu voiam numai sa stiu cam ce tari se afla pe acolo. NU ma ntereseaza geografia si chiar nu ma atrage insa imi trebuie nota de trecere si sunt sigur ca daca ii insir profesoarei cateva tari o sa o obtin.
Iti multumesc inca o data pentru parere.

| corolav a răspuns (pentru Dahul):

Și dacă te va chema la hartă să-i arăți unde sunt acele țări, ce vei face?
Tu ai impresia că profesorii sunt chiar atît de proști, încît să fie cu atîta ușurință manevrați de către elevii lor?
În altă ordine de idei...
La momentul actual geografia este unul dintre cele mai importante obiecte de studiu. Mai ales geografia Europei.
Necesar la istorie, la economie, la religie, la limbile străine ( germană, franceză, engleză), la literatură.
La eventualele excursii sau deplasări cu avionul, care sunt la îndemîna multora dintre noi la momentul actual. Sau chiar cu mașina sau cu trenul.
Necunoașterea multora dintre aceste poziționări de state în Europa te va pune, de multe ori, în situații jenante față de amici, tovarăși de călătorie, oameni de afaceri cu care ai putea intra în contact. Sau poate cu unul dintre copiii tăi care ți-ar putea pune o astfel de întrebare (cînd poate vei fi și tu părinte).
Vei regreta peste doar cîțiva ani.
Ascultă ce spune un om care a învățat 25 de ani și încă mai continuă a învăța.
Să ai sănătate!