| madrid a întrebat:

Care sunt tarile cele mai bogate ale Europei?

Răspuns Câştigător
| Iulia_6898 a răspuns:

Anglia, Franta, Spania, Italia si Norvegia, Suedia,.mai exact tarile din nord

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Locul 1 : Una dintre cele mai mici ţări europene Luxemburg, are un PIB pe cap de locuitor de 89.562 dolari. Marele Ducat al Luxemburgului are 0.51 milioane de locuitori.
Locul 2 : Norvegia are un PIB pe cap de locuitor de 56.920 dolari, la o populaţie de 4.97 milioane de locuitori.
Locul 3 : Elveţia susţine un PIB pe cap de locuitor de 46.424 dolari, la o populatie de 7.86 milioane.

| gebeleizis a răspuns:

Poate te referi la economie ca si tara noastra e bogata stam pe un munte de aur.dar sa iti raspund la intrebare tarile cu o economie buna in Europa sunt tarile de jos