| nitromonkey88 a întrebat:

Ce-i cu testele astea PISA? In clasa suntem doi de 15 ani ( a 10-a) si am fost ales eu sa dau testul. De ce?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

E un fel de evaluare internationala standardizata a elevilor. Pe datele asta se bazeaza publicatiile care zica ca de fapt chinezii sunt mai buni ca romanii la mate.

Felicitari rezultatele tale vor decide nivelul performanta invatamantului romanesc, no stress. laughing

| ALGator a răspuns:

Sint curios doar, voi nu suflati in front in fata profesorilor? Nu indrazniti sa-i intrebati pe ei?

| anamariarot a răspuns (pentru ALGator):

Atitudinea de superioritate a anumitor profesori inhibă anumiți elevi, probabil de aici și teama de a-i întreba ceva... sad

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Http://e-istet.ro/scoala/teste-internationale/teste-pisa/; http://adevarul.ro/......html.Ti-am trimis 2 link-uri care mi s-au parut mai utile, poti gasi tu si altele, poate mai bune.Fi bucuros ca ai fost ales, te vei verifica pe tine insuti.Bafta multa si elan stiintific.