| 10Bubico a întrebat:

Ce părere aveți despre băieții raraiti? Dar despre cei sâsâiți? Ex:In loc de ou se înțelege iou! In loc de fotbal se înțelege fiotbal! Ce înseamnă sa fii balbait?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să fi bâlbâit înseamnă să pronunți nedeslușit cuvintele. Din cauza acestui "defect" te împiedici în rostirea lor. Bolborosești fraze fără abosolut niciun sens.

Ce părere am despre rârâiți și sâsâiți?
Hm.
Tata le are pe amândouă laughing
Dar totuși, mai puțin sâsâit.
Ceea ce vreau să spun e că niciodată n-am realizat asta. Poate fiindcă îl ascult în fiecare zi, dar mereu e cineva care să mă întrebe "Omg, tatăl tău e rârâit?" și eu mereu rămân surprinsă.
În rest, cunosc vreo două persoane rârâite care mi se pare super drăguțe
Genul de persoane care ar putea vorbi toată ziua și niciodată nu m-aș plicti să le ascult.
Foarte interesante smug

| EneCristian a răspuns:

Nici o parere insa despre balbaiti doamne CAT RAZI ma jur te caci pe tine de ras cand te opreste politia la 3 dimineata esti ametit si amicu tau balbait se chinuie sa explice ce am facut unde am fost Old memories gold ones