| Psksjns a întrebat:

Salut TPU, ce părere aveti despre facultatea de sport? Am mulți prieteni care se aduc acolo pentru a face o facultate "la misto"

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

E o facultate aiurea după părerea mea. Te ajuta doar daca vrei sa te faci profesor de sport sau să devi antrenor pentru copii după ce termini, în rest nu vad nimic bun în ea. Să nu mai zic că pe partea sportivă (antrenamente) este un mare fâș. Un sportiv adevărat umblă prin cantonamente și se antrenează zi de zi, nu are timp de facultate. Eventual se înscriu aici foști sportivi care vor să aibă o diplomă în plus.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu e chiar atat de usor, acolo inveti si anatomia/ functionalitatea muschilor

| relustefan a răspuns:

Cum am mai spus mersul la facultate este ca mersul pe bicicleta. Uneori mai si cazi